Клініка Sensavi - Київ

Інструментальна біопсія ендометрія

Вартість від 2 500 грн.
Інструментальна біопсія (кюретаж) ендометрія має на увазі взяття зразка слизової оболонки для подальшого діагностичного дослідження. Процедура виконується в різні дні циклу в залежності від передбачуваного гінекологічного та онкологічного захворювання. Інструментальна біопсія проводиться під короткочасним загальним наркозом і займає до 10 хвилин. Метод відрізняється високою точністю діагностики.

Ми допоможемо підібрати необхідні послуги і порахувати їх вартість.

Телефонуйте або пишіть!

044 227-83-63
Київ
067 232-59-21
Київстар

Вартість

Послуга Ціна
Інструментальна біопсія ендометрія (без гістології) 2 500 грн.

Як проводиться інструментальна біопсія ендометрія

Техніка кюретажа застосовується для діагностики таких патологій як порушення менструального циклу та рясні кровотечі у жінок в менопаузі, гормонозалежних захворювань матки (поліпи, міома, ендометріоз), при підозрі на безплідність та онкологічні захворювання, а також для контролю ефективності призначеного лікування.

Для проведення інструментальної біопсії ендометрія застосовується спеціальний інструмент - кюретка. Після антисептичної обробки піхви і шийки матки лікар розширює цервікальний канал за допомогою інструментів, вводить через нього кюретку в порожнину матки і робить зішкріб зі слизової оболонки матки загостреним краєм кюретки.

Зішкріб виконується одним рухом (слід від нього має форму стрічки) і захоплює слизову оболонку, що вистилає всі відділи матки, тому інструментальна біопсія ендометрія вважається високоточним діагностичним методом. Отриманий зразок відправляють на гістологічне, вірусологічне, імунологічне або мікробіологічне дослідження.

Сучасним варіантом біопсії ендометрія є аспіраційна або пайпель-біопсія, для проведення якої замість кюретки використовується гнучка пластмасова трубка (пайпель) з поршнем. Зразок тканин отримують за рахунок всмоктування вмісту з поверхні ендометрія завдяки негативному тиску, яке створюється поршнем пайпель. Метод є безболісним і проводиться під місцевим наркозом. Однак його діагностична точність нижче, ніж при кюретажі ендометрія.

Підготовка до інструментальної біопсії ендометрія

За 3 дні до операції обмежте статеві контакти і фізичні навантаження. На первинному огляді гінеколог призначить ряд аналізів та обстежень:

 • загальний і біохімічний аналіз крові;
 • аналіз сечі;
 • мазки на онкоцитологию (шийка матки) і мікрофлору (піхви);
 • аналіз на наявність венеричних захворювань;
 • кольпоскопія (огляд шийки матки під збільшенням за допомогою спеціального приладу).

Гінеколог попередить про деякі протипоказання для проведення аспіраційної біопсії:

 • вагітність;
 • гінекологічні захворювання;
 • захворювання органів малого таза.

Реабілітація після інструментальної біопсії ендометрія

Після інструментальної біопсії ендометрія перші 1-2 тижні відзначаються мажучі виділення з піхви та біль внизу живота. Менструальний цикл, як правило, зберігається. Протягом 2 тижнів:

 • дотримуйтесь статевого спокою;
 • обмежте фізичні навантаження і відмовтеся від занять спортом;
 • уникайте водних та теплових процедур (ванна, басейн, лазня, сауна, солярій, тривале перебування під сонцем).

Протипоказання для видалення ксантоми

Незважаючи на безпеку процедури лікар попередить про деякі протипоказання:

 • гострі запальні та інфекційні захворювання шкіри;
 • цукровий діабет в стадії декомпенсації;
 • пухлини будь-якої локалізації.

Додаткова інформація

Фахівці

Відгуки

Ми уважно вивчаємо всі відгуки клієнтів про нашу роботу.

5
5 rating
5 з 5 на підставі 2 відгуків
5,0 rating
02.10.2021

Спасибо гинекологу Анатолию Николаевичу. Вовремя и правильно поставленный диагноз и эффективное лечение, и ответственное отношение врача – дорогого стоит. Спасибо!

Ксения П.
5,0 rating
06.06.2021

Клиника произвела приятное впечатление, вежливый и доброжелательный персонал. Отдельная благодарность врачу-гинекологу Шкута Анатолию Николаевичу. Очень внимательный и грамотный доктор, выслушал и дал профессиональные рекомендации. Приём длительный, опрос подробный. Очень благодарна за консультацию.

Людмила Безпальчук