Клініка Sensavi - Київ

Кольпоскопія

Вартість від 400 грн.
Кольпоскопія — це дослідження шийки матки під збільшенням за допомогою спеціального приладу. Метод використовується для діагностики ерозії, дисплазії і раку шийки матки. Кольпоскопія займає 15-20 хвилин

Ми допоможемо підібрати необхідні послуги і порахувати їх вартість.

Телефонуйте або пишіть!

044 227-83-63
Київ
067 232-59-21
Київстар

Вартість

Послуга Ціна
Кольпоскопія проста 400 грн.
Кольпоскопія розширена 500 грн.
Відеокольпоскопія 600 грн.

Як проводиться кольпоскопія

Кольпоскопія призначається при підозрі на порушення, які виникають при виявленні нерівномірного забарвлення слизової оболонки шийки матки, при патологічних результатах цитологічного дослідження мазка, позитивний тест на вірус папіломи людини, а також в якості підготовки перед проведенням біопсії шийки матки.

Для проведення обстеження використовується кольпоскоп – діагностичний прилад з можливістю багаторазового збільшення. У нашій клініці використовується кольпоскоп Scaner МК-200 з цифровою відеосистемою, який виводить на екран зображення з роздільною здатністю до 2 млн. пікселів. Прилад з'єднаний з камерою, яка дозволяє робити знімки ділянок шийки матки, викликаючих підозру на патологію.

Під час процедури кольпоскоп не вводиться в піхву і не контактує в інтимною зоною. Спочатку лікар вводить гінекологічне дзеркало, потім наближає кольпоскоп і через просвіт дзеркала направляє промінь світла від кольпоскопа на шийку матки. Після цього лікар вивчає слизову оболонку шийки матки під збільшенням через окуляри кольпоскопа. Для більш детального обстеження поверхню шийки матки додатково обробляється спеціальними речовинами, які забарвлюють змінені ділянки тканин, роблячи їх більш помітними.

Кольпоскопія Київ

Кольпоскопія проводиться для наступних цілей:

 • виявлення характеру і локалізації вогнищ ураження слизової оболонки;
 • оцінка загального стану слизової оболонки шийки матки і піхви;
 • визначення оптимального методу лікування виявленої патології;
 • диференційний діагноз злоякісних і доброякісних новоутворень;
 • взяття зіскрібка і проведення біопсії для подальшої діагностики.

При виявленні змінених ділянок лікар бере мазок або зразок тканини для цитологічного або гістологічного дослідження, для уточнення діагнозу.

Кольпоскоп Сканер МК-200

При виявленні змінених ділянок лікар бере мазок або зразок тканини для цитологічного або гістологічного дослідження для уточнення діагнозу.

Кольпоскоп Сканер МК-200В нашій клініці використовується кольпоскоп Scaner МК-200 з цифровою відеосистемою, який виводить на екран зображення з роздільною здатністю до 2 млн. Пікселів. Лікар-гінеколог побачить найменші зміни структури тканин шийки матки та цервікального епітелію.

Види кольпоскопії

Залежно від показань лікар вибирає один з видів кольпоскопії:

Проста кольпоскопія
Проста (оглядова) кольпоскопія має на увазі обстеження вагінальної частини шийки матки за допомогою кольпоскопа без застосування додаткових засобів та інструментів. Цей метод дозволяє оцінити форму і розміри шийки матки, її стан і структуру, а також виявити наявність травм або розривів слизової оболонки та змін кровоносних судин.

Розширена кольпоскопія
Розширена кольпоскопія проводиться з використанням спеціальних речовин, які забарвлюють тканини шийки матки і дозволяють детальніше оцінити її стан. Як правило, використовується 3% розчин оцтової кислоти і розчин люголя, а хромоколькоскопія також має на увазі використання спеціальних барвників. Фарбуються тільки змінені ділянки. Метод підходить для детальної оцінки стану судин і виявлення ділянок з підозрою на новоутворення. Результати такої кольорової кольпоскопії реєструються у вигляді схематичних або кольорових малюнків. Це дозволяє порівнювати стан шийки матки з плином часу і оцінювати ефективність проведеного лікування.

Відеокольпоскопія
Для проведення відеокольпоскопії використовуються кольпоскоп з камерою і функцією відеозапису. Перевагою цього методу є можливість запису обстеження, її перегляду, а також відправки іншим фахівцям для обговорення діагнозу та лікування.

Реабілітація після кольпоскопії

У перші кілька днів після процедури відзначаються мажучі виділення з піхви. У цей період рекомендується:

 • утриматися від статевих контактів;
 • не використовувати тампони, а також свічки та інші вагінальні препарати;
 • відмовитися від прийому ванни і відвідування таких громадських місць як лазня, сауна або басейн.

Підготовка до кольпоскопії

Процедура не вимагає особливої підготовки. Кольпоскопія проводиться в паузі між місячними, бажано відразу після них або перед ними.

Кольпоскопія

За 3 дня до процедури дотримуйтесь статевого спокою, не користуйтеся тампонами і свічками, не проводьте спринцювання та утримайтеся від косметологічних процедур в інтимній зоні.

Протипоказання до кольпоскопії

Незважаючи на безпеку та атравматичность процедури лікар попередить про деякі протипоказання до її проведення:

 • перші 2 місяці після пологів або 4 тижні після аборту;
 • недавні втручання в області шийки матки;
 • алергія на оцтову кислоту і йод в разі проведення розширеної кольпоскопії;
 • менструація та інші стани, які супроводжуються кровотечею з матки;
 • виражене запалення сечостатевої системи;
 • атрофія вагінальної порції шийки матки (ектоцерсікса)

Крім того, кольпоскопію не проводять після УЗД внутрівлагаліщнимі датчиком і взяття мазків з шийки матки.

Додаткова інформація

Фахівці

Відгуки

Ми уважно вивчаємо всі відгуки клієнтів про нашу роботу.

5
5 rating
5 з 5 на підставі 1 відгуків
5,0 rating
05.02.2021

В медичному центрі на Позняках пройшла комплексне обстеження з кольпоскопією у гінеколога. Задоволена роботою лікаря та клініки.

Надія В.