Клініка Sensavi - Київ

Поліпектомія – видалення поліпів у матці

Вартість від 5 500 грн.
Поліпектомія – хірургічне втручання, спрямоване на видалення поліпів матки, шийки матки, цервікального каналу, із застосуванням лазера, шляхом проведення гістерорезектоскопії або методом класичного хірургічного видалення.

Ми допоможемо підібрати необхідні послуги і порахувати їх вартість.

Телефонуйте або пишіть!

044 227-83-63
Київ
067 232-59-21
Київстар

Вартість

Послуга Ціна
Видалення поліпа в матці лазером (без вартості анестезії та гістології) 6 000 грн.
Хірургічне видалення поліпа інструментальним методом (без вартості анестезії та гістології) 5 500 грн.

Види внутрішньоматкових поліпів

Поліпи є доброякісними новоутвореннями ендометрію порожнини матки, які виникають внаслідок гіперплазії епітеліальних клітин. Тіло поліпа розташовується на ніжці або має широку основу. Внутрішньоматкові поліпи можуть бути одиночними або локалізуватись множинними групами (поліпоз). Розміри утворення коливаються від кількох міліметрів до 4 см.

Розрізняють такі види внутрішньоматкових поліпів:

  • Залізисті поліпи сформовані залозами ендометрію, частіше мають невеликий розмір та характерні для пацієнток репродуктивного віку, не несуть онкогенного ризику;
  • Фіброзні поліпи складаються з фіброзних клітин, частіше зустрічаються у пацієнток з дефіцитом естрогену, у період пременопаузи та менопаузи;
  • Залізисто-фіброзні поліпи змішаного типу, формуються із залізистих клітин, маючи при цьому основу з фіброзної тканини, як правило, середніх розмірів;
  • Аденоматозні поліпи сформовані клітинами залізистого типу, що мають у своїй структурі атипові клітини. Цей вид поліпів характеризується високим ризиком переродження в злоякісну пухлину, відноситься до передракових станів і потребує ретельної діагностики та негайного лікування у спеціаліста.

Визначити вид поліпа, встановити доброякісність утворення та призначити правильну тактику лікування поліпа може лише лікар-гінеколог, проаналізувавши результати комплексного обстеження пацієнтки.

Причини виникнення поліпів у матці

Появі маткових поліпів сприяє розростання ендометрію, що вистилає порожнину матки. Часто такі зміни пов'язані із гормональними порушеннями. Вік пацієнтки також є сприятливим фактором. У молодих пацієнток частіше формуються поліпи залізистого виду, що не становлять великої небезпеки, з віком ризик утворення аденоматозних поліпів зростає.

До основних причин, що впливають на утворення поліпів, відносять:

  • Гормональні, ендокринні порушення;
  • Захворювання, що передаються статевим шляхом;
  • Хронічні інфекційно-запальні процеси в органах малого тазу;
  • Ерозія, міома матки;
  • Вагітність, клімактеричний період;
  • Травми матки;
  • Викидні, аборти;
  • Тривале використання ВМС.

Симптоми та діагностика поліпів матки

Маточні поліпи не мають яскраво виражених симптомів, особливо на початковій стадії захворювання. Невеликі поодинокі поліпи не проявляють себе і не завдають жінці ніяких незручностей. Про наявність таких новоутворень пацієнтка найчастіше дізнається на огляді гінеколога.

При великих або множинних поліпах можуть спостерігатися такі симптоми:

  • Кров'янисті виділення після статевого акту;
  • Кров'янисті виділення у середині циклу, між менструаціями;
  • Ниючі, іноді різкі болі внизу живота;
  • Порушення менструального циклу;
  • Рясні та болючі місячні;
  • Кровотечі у постменопаузі;
  • Проблеми із зачаттям.

Оскільки існує ризик розвитку онкологічного процесу, варто дуже уважно ставитися до такого діагнозу, як внутрішньоматковий поліп і дотримуватися рекомендацій лікаря. Найчастіше поліпи рекомендується видаляти оперативно з наступною гістологією.

Діагностика поліпа матки насамперед включає огляд на гінекологічному кріслі з використанням гінекологічних дзеркал, трансвагінальне УЗД органів малого тазу, гістеросонографію. Найінформативнішим та ефективнішим методом діагностики поліпів, який дозволяє не тільки визначити кількість, розмір, місце локалізації, а й вид поліпа – діагностична гістероскопія. Поліпектомія за допомогою гістероскопа - гістерорезектоскопія, що передбачає видалення поліпів в ході процедури.

Покази та протипокази до проведення поліпектомії

Показанням до проведення поліпектомії є наявність середніх або великих поліпів у матці, прогресуючий поліпоз. У деяких випадках лікар може рекомендувати гормональне лікування, яке допоможе вирівняти гормональний фон та усунути невеликі поліпи. Рішення про необхідність видалення поліпів приймає лікар гінеколог, разом із пацієнткою, проаналізувавши анамнез та ризики.

Протипоказання до видалення поліпів:

  • Інфекційні захворювання на гострій стадії;
  • Онкологія та інші патології шийки матки;
  • Інфекційно-запальний процес в органах малого тазу;
  • Наявність рубців та розривів на шийці матки, звуження каналу шийки матки;
  • Кровотеча;
  • Порушення згортання крові;
  • Вагітність.

Способи видалення поліпа матки

У сучасній гінекологічній практиці «золотим стандартом» видалення внутрішньоматкових поліпів вважається гістерорезектоскопія. Операція проводиться за допомогою приладу гістероскопа, оснащеного високоточною оптичною системою, що дозволяє виводити на екран зображення та виконувати огляд порожнини матки та оперативне втручання з високою точністю і лише на патологічній ділянці, не торкаючись здорових тканин.

Іншим ефективним способом видалення поліпів є лазерне видалення. Безкровний і малотравматичний метод дозволяє видаляти поліпи шийки матки і цервікального каналу, безпечний для пацієнток, що не народжували, зберігає репродуктивну функцію органів жінки.

Методи кріодеструкції, хімічного видалення, класичне хірургічне вишкрібання на сьогоднішній день застосовуються дедалі рідше.

У Медичному Центрі SENSAVI Київ видалення поліпів матки виконується за допомогою інноваційного обладнання – гістероскопа останнього покоління Karl Storz та лазера DEKA. Лікарі гінекологи SENSAVI мають високу лікарську кваліфікацію та великий досвід застосування сучасних технологій в оперативній гінекології.

Підготовка до політектомії

За 3 дні до операції обмежте статеві контакти та фізичні навантаження, відмовтеся від тампонів та прийому антикоагулянтів та не проводьте косметичні процедури в інтимній зоні.

На первинному огляді лікар гінеколог призначить низку аналізів та обстежень:

  • УЗД трансвагінальне;
  • Загальний та біохімічний аналіз крові;
  • Аналіз сечі;
  • Мазок із піхви на мікрофлору;
  • Аналіз наявності венеричних захворювань.

Хірургічна гістероскопія проводиться під загальним наркозом після попередньої консультації з анестезіологом. Лазерне видалення поліпа можливе як під місцевим, так і під загальним наркозом. Залежно від місця локалізації новоутворення.

Переваги видалення поліпа лазером та гістероскопом

Видалення поліпів матки лазером та за допомогою гістерорезектоскопії дозволяє контролювати глибину втручання та уникнути травмування навколишніх тканин. Лазер надає припікаючу дію на кровоносні судини, тому кровотеча відсутня. Рубців на тканинах матки не залишається, тому оперативні втручання такого роду не заважають подальшому зачаттю та виношуванню дитини.

Після операції призначають профілактичний огляд через 3 та 6 місяців та часто проводять гормональну терапію для виключення рецидивів. Видалені поліпи направляють для гістологічного дослідження, щоб переконатися у відсутності ракового переродження клітин.

Фахівці

Відгуки

Ми уважно вивчаємо всі відгуки клієнтів про нашу роботу.

5
5 rating
5 з 5 на підставі 5 відгуків
5,0 rating
24.12.2021

Благодарность доктору Сигунову и мед центру Сенсави. Удаление полипа прошло быстро, операция была проведена на высоком уровне. Персонал клиники очень доброжелательный и отзывчивый. Очень приятно получать квалифицированную помощь и понимать, за что ты платишь деньги.

Ольга В.
5,0 rating
17.11.2021

С большой благодарностью к работе доктора Шкута А.Н Профессионализм, внимание и качественно, проведённая операция. Надеюсь на быстрое восстановление и желаю всего самого наилучшего доктору и клинике!

Евтушенко Н. И
5,0 rating
11.02.2021

Дякую лікарю Лавленюк за вчасне діагностування та успішно проведену операцію по видаленню поліпа. Умови, ставлення лікаря, рівень обслуговування - мене задовольнило все, навіть по ціні - не дорожче, ніж в інших клініках.

Nataliya
5,0 rating
14.09.2020

С проблемой болезненных и обильных месячных долго затягивала и не обращалась к специалистам, когда поняла, что это уже кровотечения и серьезная проблема, начала искать хорошую клинику по отзывам, остановилась на клинке Сенсави. Гинеколог диагностировала мне полипы в матке, которые, как оказалось, и являлись причиной моего состояния. Оперция прошла успешно , доктор так же назначила дополнительную терапию. Уже была на контрольном осмотре и чувствую себя в разы лучше, выражаю благодарность Юлии Васильевне за грамотное лечение.

Татьяна
5,0 rating
14.09.2020

Хороший гинеколог Лавренюк Юлия Васильевна. Принимает в клинике на Позняках. Профессионально провела мне операцию по удалению полипа матки, объяснила все нюансы, подробно ответила на все вопросы, успокоила. Цена +- как везде. Клиника уютная и комфортная, могу рекомендовать.

Марта