Клініка Sensavi - Київ

Хірургічне видалення гігроми

Вартість від 3 000 грн.
Гігрома або синовіальна кіста – це доброякісне утворення у вигляді кулястого ущільнення в ділянці суглоба, заповнене серозною рідиною – ексудатом. Найбільш ефективний метод лікування гігроми – хірургічний, передбачає висічення синовіальної кісти разом із капсулою. Операція проводиться під місцевою анестезією та триває 30-40 хвилин, після чого на рану накладаються шви. Повне загоєння після хірургічного видалення настає через 2-4 тижні.

Ми допоможемо підібрати необхідні послуги і порахувати їх вартість.

Телефонуйте або пишіть!

044 227-83-63
Київ
067 232-59-21
Київстар

Вартість

Послуга Ціна
Хірургічне видалення гігроми (складність 1) 3 000 грн.
Хірургічне видалення гігроми (складність 2) 4 000 грн.
Хірургічне видалення гігроми (складність 3) 5 000 грн.
Хірургічне видалення гігроми (складність 4) 6 000 грн.
Накладання шва 850 – 950 грн.
Накладення косметичного шва 1 000 грн.
Анестезія 350 – 550 грн.
Аспірація гігроми проста 2 100 грн.

Причини появи гігроми

Найбільш поширеною причиною виникнення гігроми вважається травма, а також регулярне одноманітне навантаження на суглоб, що призводить до утворення патологічної порожнини синовіальної сумки суглоба, яка згодом заповнюється желеподібною рідиною. Ущільнення в ділянці суглоба, як правило, безболісне.

Гігрома кисті

Також до причин появи гігром відносять уроджені особливості та патології сполучної тканини. Окремо виділяють запальні захворювання суглобів, такі як бурсит, тендовагініт, артрит, на тлі яких можуть розвиватися сухожильні гігроми.
Найчастіше до виникнення гигром схильні люди у віці 30-40 років, професії яких пов'язані з регулярним навантаженням або травматичністю: професійні спортсмени, танцюристи, музиканти (навантаження на кисті рук), програмісти, швачки та ін. Люди з підвищеною масою тіла, також у групі ризику.

Симптоми та діагностика

Один з основних симптомів гігроми – наявність пухлиноподібного малорухливого ущільнення в області сухожилля, яке є косметичним дефектом. У поодиноких випадках гігрома може вражати кістку чи м'яз. Більшість гігром утворюються в області променево-зап'ясткового суглоба, також зустрічаються на стопах, пальцях рук і ніг, під коліном, рідше в інших місцях. Утворення розвивається повільно і може тривалий час не приносити дискомфорту, крім естетичного. Зовні гігрома має схожість із ліпомою та атеромою. Важливо вчасно звернутися до лікаря хірурга для точної постановки діагнозу та своєчасного лікування захворювання.

До симптомів гігроми відносять також:

• Деяка скутість в області суглоба під час руху;
• Болючі ниючі відчуття, які відзначаються при збільшенні кісти у розмірі, коли нервові закінчення та судини здавлюються;
• Поколювання та оніміння в області ущільнення.

Гігрома кисті

На первинній консультації хірург проводить ретельний огляд та пальпацію утворення, як правило за клінічною картиною лікар визначає природу утворення та рекомендує методи видалення. В індивідуальному порядку призначаються додаткові дослідження: УЗД, рентген, пункціональна біопсія, аналіз крові, консультація ортопеда.

Способи видалення гігроми

Практика показує, що консервативне лікування гігроми малоефективне, тому лікарі рекомендують хірургічне (лазерне, радіохвильове) видалення гігроми або її аспірацію. У поодиноких випадках синовіальна кіста розсмоктується чи лопається самостійно, часто виникаючи повторно у майбутньому. У таких випадках консультація лікаря також є обов'язковою.

Аспірація гігроми проста має на увазі відкачування шприцем вмісту кісти, іноді з введенням у порожнину медикаментів (пункція). Аспірація виконується під місцевою анестезією. Недолік методу – часті рецидиви.

Хірургічний спосіб видалення гігроми проводиться під місцевою анестезією, через виконаний розріз на шкірі сухожильний ганглій повністю видаляється, на рану накладаються шви. Тільки хірургічний метод дозволяє повністю позбавитись гігроми.

Видалення гігроми Київ Видалення гігроми Київ

Коли необхідно видалення гігроми

Часто синовіальну кісту видаляють із естетичних міркувань. Лікарі хірурги рекомендують видаляти гігрому оперативним шляхом, тому що тільки в цьому випадку можна уникнути розвитку захворювання та ускладнень.

Хірургічне видалення гігроми Київ Аспірація гігроми Київ

Гігрома – доброякісне утворення та не має схильності до злоякісного переродження, проте існує ризик збільшення утворення, що призводить до стискання нервових закінчень та больового синдрому, розвитку запалення, оніміння, у тяжких випадках може спровокувати венозний застій, тромбоз.

Переваги хірургічного видалення

До очевидних переваг хірургічного методу відносять надійність та ефективність – при своєчасному хірургічному втручанні, рецидиви кісти виключені, а також:

• Хірургічно видаляються утворення будь-яких розмірів, локалізації та стану;
• Можливість гістологічного дослідження вмісту кісти;
• Амбулаторна процедура одного дня;
• Безболісне видалення під місцевою анестезією;
• Швидка реабілітація.

Як відбувається процес видалення

Сухожильна кіста видаляється хірургічно у стерильних амбулаторних умовах, з дотриманням усіх санітарних норм. У хірургічній практиці МЦ SENSAVI використовується лише сучасний інструментарій, застосовуються лазерне та радіохвильове обладнання, оперують досвідчені кваліфіковані хірурги. Лікар визначить який метод видалення найефективніший, виходячи з анамнезу пацієнта, розміру та місця локалізації утворення, складності оперативного втручання. У комбінації з хірургічним методом може застосовуватися лазер та радіоніж. Тривалість операції залежить від складності і як правило становить 30-40 хвилин.
Сухожильний ганглій повністю висікається за допомогою скальпеля (лазера, радіоножа), після чого накладаються шви, які знімаються на 7-10 день після операції.

Відновлювальний період після операції

Реабілітаційний період після операції з видалення гігром займає від 2 тижнів до місяця. Лікар дасть всі необхідні рекомендації на відновлювальний період, дотримуючись яких реабілітація пройде легше та швидше. Повернутися до звичного способу життя можна вже через 1-3 дні, при цьому, якщо щоденна діяльність була пов'язана з навантаженням на суглоб, слід виключити таке навантаження на період відновлення та надалі мінімізувати тиск на цю область.

Додаткова інформація

В наші медичні центри Ви можете записатись на видалення гігроми на м. Позняки, м. Осокорки і м. Деміївська (Дарницький і Голосіївський райони)

Список використаної літератури:

© Автор статті: Лікар-хірург, Грянила Василь Васильович

Фахівці

Відгуки

Ми уважно вивчаємо всі відгуки клієнтів про нашу роботу.

5
5 rating
5 з 5 на підставі 5 відгуків
5,0 rating
02.04.2023

Робила аспірацію гігроми, дуже якісно виконали, сліду взагалі непомітно.

Марія
5,0 rating
20.09.2022

Врач Грянила В.В. оперировал руку, только слова благодарности!

Александр В.
5,0 rating
26.08.2022

З шишкою на руці я ходила дуже довго, все не було часу звернутися по допомогу, та й не хотілося хірургічного втручання, болю та шрамів. Дойшло до того, що кисть руки почала нити, неприємне відчуття, але я терпіла далі, поки мені не почали задавати незручні питання - що це таке на руці?( І я вирішила, що досить. Прооперував мене лікар хірург в Сенсаві на Позняках, і це було так швидко, що злякатись я не встигла) Операція зовсім не страшна, болю не відчувала, бо вкололи анестезію. Пройшло 3 тижні, рана загоїлась, навіть маленький шрамчик мене не бентежить, головне -немає болю та неестетичної гулі на руці. Дякую від Олени)

Олена Федоренко
5,0 rating
13.07.2022

Дякую за якісне видалення гігроми на руці лікарю хірургу Василю Васильовичу, все зроблено професійно та на совість.

Петро Д.
5,0 rating
05.04.2021

Чистый, аккуратный медицинский центр, вежливый и доброжелательный персонал на ресепшене. Отличный хирург Погуляев Евгений Сергеевич. Объясняет суть проблемы, может успокоить одним уверенным видом и действиями, безболезненно и довольно комфортно провел операцию на ноге (удаление гигромы), развеял мои страхи по поводу операции и боли. Операционная стерильно чистая, медсестра строгая. Все, как должно быть в хорошей клинике. Да! Ещё прикольные крупные рыбки в аквариуме в зале ожидания :) Upd: прошел месяц, швы сняли в назначенный срок, быстро и аккуратно, дали рекомендации по уходу за ранкой и в любое время был доступ к врачу за консультацией, если возникали вопросы (постоянная поддержка!). Лишний раз меня в клинику не гоняли, лишние процедуры и лекарства не выписывали, строго только то, что нужно. Теперь ранка зажила, остался небольшой аккуратный шрам, который, скорее всего, тоже исчезнет, он уже практически незаметный. Еще раз теплый привет врачу и клинике, спасибо вам!

Lana Ost