Клініка Sensavi - Київ

Лікування врослого нігтя скобами та пластинами

Вартість від 1 300 грн.
Ортоніксія – це безопераційний та безболісний метод корекції вростаючого нігтя, за допомогою спеціальних подологічних конструкцій (скоб і пластин). Вони встановлюються за 15-30 хвилин, непомітні на нігтях та носяться, як правило, 4-6 тижнів. Необхідний курс лікування визначає лікар і, залежно від ступеня вираженості проблеми, він може тривати до 6 місяців.

Ми допоможемо підібрати необхідні послуги і порахувати їх вартість.

Телефонуйте або пишіть!

044 227-83-63
Київ
067 232-59-21
Київстар

Вартість

Послуга Ціна
Обробка врослого нігтя (складність 1) 800 грн.
Обробка врослого нігтя (складність 2) 1 100 грн.
Обробка врослого нігтя (складність 3) 1 300 грн.
Постановка скоби (Фрейзера, Combiped, Подофікс, ORA та ін.) 1 300 грн.
Постановка титанової нитки 1 300 грн.
Корекція скоби 700 грн.

Причини появи врослого нігтя

Врослі нігті – поширена проблема стоп, яка може виникнути після травми великого пальця ноги або внаслідок регулярного носіння тісного взуття, неправильного обрізання нігтя, а може бути пов'язана зі спадковим фактором. Вростання нігтя може розвиватися повільно, протягом кількох років, що призводить до деформації нігтьової пластини від плоскої до вигнутої форми. По мірі зростання нігтя, його гостра частина тисне на м'який навколонігтьовий простір, утворюючи отвір у шкірі поряд з нігтем, що дозволяє бактеріям проникати в шкіру та викликати інфекцію. Як правило, вростають нігті на великих пальцях ніг. Палець із вростаючим нігтем стає червоним і опухлим, запаленим та дуже болючим.

Стадії розвитку оніхокриптозу

Розрізняють кілька стадій оніхокриптозу, залежно від ступеня вираженості проблеми:

 • Перша стадія – незначне вростання краю нігтьової пластини великого пальця у навколонігтьовий валик, що супроводжується почервонінням, легкою припухлістю та хворобливістю;
 • Друга стадія - набряклість навколонігтьового валика, біль посилюється, з'являється рана, іноді з гнійним вмістом;
 • Для третьої стадії характерною є сильний пульсуючий біль, нагноєння, набряклість, носіння взуття стає практично неможливим.

Стадії вростання нігтьової пластини

Вирішити проблему за допомогою подологічних скоб та пластин можна на першій, у деяких випадках, другій стадії оніхокриптозу, при третій стадії необхідна допомога хірурга.

Лікування за допомогою спеціальних пластин та скоб

Лікуванням оніхокриптозу займаються лікарі підлоги та хірурги. Лікування даного захворювання на початковій стадії за допомогою пластин та скоб дозволяє вирішити проблему консервативним, безболісним способом, не вдаючись до хірургічного втручання та зберігши цілісність нігтьової пластини. Подологічне лікування вростання нігтьової пластини включає інструментальну корекцію краю нігтя (вилучення вростаючого краю з м'яких тканин, що оточують ніготь) і встановлення скоб та пластин, які допоможуть вирівняти ніготь шляхом зміщення напряму натягу та підняття країв нігтя над нігтьовим валиком.

Корекція врослого нігтя скобами

Пластина на врослий ніготь

Види скоб та пластин на врослий ніготь

Метод ортоніксії є встановленням спеціальних конструкцій для корекції росту нігтів (скоб та пластин).

Обидві системи корекції зростання нігтя працюють за одним принципом: поступове розгинання нігтьової пластини з допомогою зміни напрями натягу. Внаслідок цього впливу, краї нігтя рівномірно піднімаються над нігтьовим валиком. Полегшення відчувається одразу після встановлення. Згодом нігтьова пластина вирівнюється та зберігає правильне зростання після зняття конструкції. У середньому 1 раз на місяць проводиться корекція – зміщення конструкції до росткової частини нігтя.

Модифікації скоб та пластин розрізняються конструкцією та створюваною силою натягу.

Скоби є конструкцією, виконаною з хромонікелевого нержавіючого дроту. Класична скоба має два гачки, які фіксуються з боків нігтьової пластини, та плоску пружину, яка закріплюється на нігтьовій пластині. Товщина скоби становить 04-07 мм і вибирається по товщині нігтя. Скоби підходять при сильно деформованих та потовщених нігтях.

Пластини виготовляють із пружних матеріалів, їх ширина становить у середньому 5 мм, а довжина підбирається по ширині нігтьової пластини. Кінці пластини заводяться під бічний валик та фіксуються. Цей вид конструкцій застосовується при слабкій деформації нігтів.

Переваги скоб та пластин

 • Зберігають натуральну нігтьову пластину;
 • Випрямляють ніготь, відновлюючи його природну форму;
 • Відсутність хірургічного втручання;
 • Відсутність кровотечі;
 • Може застосовуватися для лікування оніхокриптозу у дітей та підлітків;
 • Безболісна та швидка процедура встановлення;
 • Зручність у носінні;
 • Реабілітаційний період відсутній;
 • Непомітні та зручні у повсякденному носінні;

Як проходить установка

Спосіб корекції обговорюється наперед на консультації. І скоби, і пластини встановлюються з урахуванням особливостей росту нігтя пацієнта та за індивідуальними вимірами. Після визначення типу коригуючої системи, лікар подолог фіксують конструкцію на нігті за допомогою гіпоалергенного клею.

Скоби:

Скоба Фрейзера – класична конструкція з двома гачками та плоскою пружиною у центрі. Застосовується на будь-якій стадії вростання нігтя та допускає проведення 3-4 корекцій у міру зміни форми нігтя.

Скоба ORA – конструкція із двох асиметричних фрагментів дроту із плоскою пружиною на одному з них. Загнутим кінцем фрагменти кріпляться з обох боків нігтьової пластини, а вільні кінці переплітаються та закручуються, зайвий дріт обрізається. Плоска пружина при цьому розташовується не в центрі нігтя та забезпечує сильніший натяг, з одного боку. Скоба розрахована на тривале носіння (до 2 місяців), використовується при запущених стадіях вростання нігтя та діабетичній стопі для корекції нерівномірної деформації нігтьової пластини.

Скоба 3-ТО – конструкція з двох однакових фрагментів дроту з плоскою пружиною на кожному, які скріплюються між собою петлею. Одним кінцем фрагменти кріпляться по краях нігтьової пластини, а натяг регулюється за рахунок сполучної петлі. Скоба надає рівномірний посилений натяг та використовується при найскладніших випадках вростання нігтя.

Скоба Подофікс – пластикова пластина з дротяною петлею в центрі. Після установки подолог закручує дріт, створюючи необхідний ступінь натягу, а кінець дроту обрізається. Не використовується при набряку нігтьового валика, який закриває частину нігтя та заважає підібратися до його краю.

Скоба Combiped – конструкція з металевим гачком, що заводиться під ніготь, та пластмасовою пластинкою, яка кріпиться на самому нігті. Скоба унікальна тим, що дозволяє корекцію одностороннього вростання нігтя, у тому числі на малій площі нігтьової пластини (наприклад, у дітей) та при вираженому закручуванні нігтя.

Пластина В/S – виготовляється із пластику підвищеної пружності (дюропластів та скловолокна). Потребує заміни раз на 4-6 тижнів та зовні непомітна на нігті. Оптимальний варіант при тонких нігтях.

Протипоказання для встановлення скоб або пластин

Лікування оніхокриптозу скобами та пластинами практично не має протипоказань та широко застосовується в подології для лікування пацієнтів різного віку, проте до протипоказань відносять:

 • Вік молодший 6 років;
 • Місцеве запалення (грибкові та інші ураження);
 • Псоріаз;
 • Цукровий діабет (вимагає особливої уваги до контролю стану нігтя після встановлення скоб та пластин і не є абсолютним протипоказанням).

Догляд після встановлення

У перші 2 тижні пацієнт відчуває виражений натяг, а також відзначаються запалення, почервоніння та болючі відчуття. Застосування місцевого холоду (льоду) та місцевих антисептичних засобів (левоміцетинова мазь, йод) усувають ці наслідки. Скоби та пластини не вимагають особливого догляду та дозволяють носити звичне, у тому числі відкрите взуття, займатися спортом та вести звичайний спосіб життя. Дотримуйтесь гігієни стоп і вибирайте вільне взуття з натуральних матеріалів. Також не забувайте про щомісячні візити до подолога, який проконтролює зростання нігтьової пластини, проведе обробку нігтів та нігтьових валиків і, при необхідності, проведе корекцію скоби, виготовить та встановить нову конструкцію.

Фахівці

Відгуки

Ми уважно вивчаємо всі відгуки клієнтів про нашу роботу.

5
5 rating
5 з 5 на підставі 8 відгуків
5,0 rating
28.03.2023

Позбутися врослого нігтя допоміг подолог Артутр Валентинович, ситуація була майже критична, вже збирався видаляти хірірургічно, але професійна робота подолога допомогла врятувати ніготь. Лікар прибрав запалення та шматок того нігтя, що врастав. Дуже дякую за якісну роботу.

Віктор
5,0 rating
27.04.2022

Вросший ноготь очень неприятная штука. Обратившись в Сенсави, попала к подологу. Все советы и рекомендации врача теперь учитываю при обрезании ногтей. Очень помогли, спасибо.

Татьяна
5,0 rating
26.08.2021

Наталья Александровна помогла справится с проблемой вросших ногтей, за что ей очень благодарна. Носила пластины пол года, зато теперь забыла о такой проблеме.

Алиса
5,0 rating
21.07.2021

Величезна подяка Ользі Сергіївні, феї яка врятувала мій палець та чарівнику анестезії Василю Васильовичу. Я дуже боялася процедури видалення нігтя який вріс, але даремно, сама по собі ця процедура не приємна, але все не так страшно, як я дивилася на YouTube. Процедура пройшла на позитиві, Василь Васильович просив, щоб я ненароком не дала йому ногою в ніс, Ольга Сергіївна пожертвувала своєю рукою, за яку я її тримала. Я вже давно не бачила такого людського, позитивного ставлення до пацієнта. Щиро вам дякую, що допомогли та підняли настрій!

Анна Романюк
5,0 rating
12.03.2021

Подолог Наталья Александровна помогла решить проблему вросшего ногтя у сына. Из-за постоянной нагрузки на стопы, занятий спортом, ногти врастают до болезненного состояния. Наталья Александровна предложила установить специальную систему на вросшие ногти. Процедура прошла практически безболезненно, и сын сразу почувствовал облегчение. Носить надо будет долго, но пластины совершенно не мешают. Благодарим за помощь и доброе человеческое отношение!

Татьяна Ивановна
5,0 rating
25.01.2021

Сыну вылечили вросшие ногти в клинике Sensavi на Голосеево. Ставили скобы на ногти больших пальцев. О том, что есть такой способ лечения я не знала и почему то в других клиниках не предлагали такой вариант, только удаление. Мы благодарны безмерно, замечательный подолог у вас принимает.

Александра Викторовна
5,0 rating
30.08.2020

Пол года мучался с вросшим ногтем, был у разных подологов, после обрезания ногтя- проблема все равно возвращалась,в Сенсави попал к замечательному специалисту Венцель Ольге, поставили скобу на вросший ноготь, лечение не одного дня, но главное, что помогло, ноготь перестал вростать, я доволен результатом.

Александр
5,0 rating
30.08.2020

Был в Сенсави на Демеевской у подолога Натальи, с вросшим ногтем. Поставили скобу, лечение успешное, мне подошел этот метод. Врач внимательная и доброжелательная. Визитом доволен

Евгений